Ile kosztuje pranie pościeli hotelowej
Pranie pościeli hotelowej jest bardziej specyficzną odmianą elementów składowych związanych właśnie z tym procesem. Wiąże się to oczywiście ze świadczeniem usług gościom hotelu, którzy liczą na pełnię komfortu podczas korzystania z pokoju. Dlatego też pranie pościeli hotelowej wymaga dokładnego czyszczenia, dezynfekcji oraz dbania, by poszewki na kołdry i poduszki wyglądały zawsze estetycznie i przyjemnie dla klientów.
Czym charakteryzuje się pościel hotelowa
Pościel w hotelach, pensjonatach – miejscach, gdzie można wynająć pokój na doby musi charakteryzować się przede wszystkim ogromną wytrzymałością struktury materiału. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na fakt, że pościel przeznaczona do użytkowania w tego rodzaju miejscach jest bardzo intensywnie eksploatowana. Częsta wymiana pościeli wraz z kolejnymi gośćmi, pranie jej w wysokich temperaturach sprawiają, że niskiej jakości poszewki bardzo szybko się zniszczą i nie będą spełniać już swoich podstawowych zadań. Przetarte pościele, nieestetycznie wyglądające sprawiają, że cierpi na tym także standard hotelu i pensjonatu. Dlatego też wybierając pościel hotelową, warto kierować się przede wszystkim rodzajem materiału, z jakiego została wykonana. Dzięki temu pościel, w którą zainwestujemy będzie inwestycją na przyszłość, a my będziemy mogli korzystać z niej jeszcze wielokrotnie, przygotowując ją kolejnym gościom.
Materiały wykorzystywane do produkcji pościeli hotelowej
Pranie pościeli hotelowej wiąże się czyszczeniem jej w bardzo wysokiej temperaturze. Jest to spowodowane oczywiście maksymalnym odkażaniem i dezynfekowaniem jej, zanim zostanie przeznaczona do użytkowania przez kolejne osoby. Zawsze zachodzi ryzyko, że goście korzystający z pościeli przenoszą na swojej skórze różnego rodzaju bakterie, które później osadzają się na pościeli, w której śpią. Dlatego tak istotne jest, by kolejni goście nie musieli doświadczać żadnych przykrych niespodzianek. Wśród popularnych tkanin, z których produkowana jest pościel, idealnie sprawdzająca się w hotelach, znajdziemy bawełnę, włókna bambusowe oraz satynę. Bawełna jest stosunkowo niedrogim, ale wytrzymałym materiałem, bardzo miłym w dotyku i łatwo poddaje się czyszczeniu. Z kolei pościel bambusowa poza trwałością i jakością wykonania, to charakteryzuje się także ważnymi właściwościami jak antybakteryjność czy anty grzybiczość. Dzięki temu już sam materiał staje się bardzo atrakcyjny do wykorzystywania go właśnie w takich miejscach jak hotele.
Pralnia hotelowa – czy opłaca się otworzyć pralnię na terenie obiektu?
Wiele hoteli ma na swoim terenie własną pralnię przeznaczoną właśnie do dezynfekcji różnych tekstyliów, jakie są na stanie. Pościel, szlafroki, ręczniki to materiały, które muszą być regularnie prane. Możliwość wykonywania tej czynności na miejscu jest wygodna, ponieważ nie zachodzi potrzeba wówczas zawożenia ogromnych ilości brudnego prania do oddalonego miejsca. Jednak wymaga to wygenerowania specjalnego pomieszczenia, w którym cały proces będzie się odbywał. Konieczna jest także praca osób, które będą zajmowały się wstawianiem prania, nastawianiem konkretnych programów, wyjmowania, suszenia i prasowania. Wszystkie te etapy są pracochłonne i czasochłonne. Dlatego też istnieje wiele hoteli, które decydują się skorzystać z usług zewnętrznej firmy. Dzięki temu cała praca związana z praniem, suszeniem i prasowaniem jest wykonywana przez kogoś innego.
Jakie są koszty prania pościeli hotelowej w zewnętrznej pralni?
Jeśli zaś chodzi o koszty prania pościeli w pralni, to tutaj warto zwrócić uwagę na to, że ceny mogą się bardzo od siebie różnić. Związane jest to przede wszystkim od tego gdzie znajduje się pralnia, jakie warunki i stawki wyegzekwuje sobie hotel. Istotne jest także to ile tego prania będzie do wykonania. W przypadku niewielkich pensjonatów czy wynajmu pokojów, prania jest zdecydowanie mniej, w przypadku zaś dużych obiektów hotelowych, kompleksów wypoczynkowych dla kilkuset gości, prania jest zdecydowanie więcej. Dlatego koszty będą w tej kwestii bardzo zróżnicowane. Każda pralnia hotelowa posiada konkretne stawki za usługi, jednak istnieje również możliwość indywidualnej wyceny, co najczęściej robią hotele właśnie.
Pranie, maglowanie, suszenie i prasowanie – przygotowanie pościeli do hotelu
Do elementów w pakiecie prania pościeli hotelowej należy doliczyć także maglowanie czy weryfikację stanu materiału. Jeśli widoczne są różnego rodzaju uszkodzenia, należy je zgłosić, tak by klienci, którzy płacą za wysoką jakość obsługi hotelowej mogli doświadczać maksymalnego komfortu każdego elementu, podczas pobytu. Pranie pościeli hotelowej na miejscu ma swoje plusy, natomiast ma też wiele mankamentów związanych z zaopatrzeniem, dlatego coraz więcej hoteli jednak wybiera zewnętrzną firmę piorącą pościel do hoteli, pensjonatów. Szczególnie w przypadkach dużych placówek wydaje się to być bardzo sensowne rozwiązanie.