Uroda

Co nakładać pod lakier hybrydowy?

Masz w planach przeprowadzenie domowego zabiegu manicure? Chcesz zabłysnąć pięknymi oraz w stu procentach zadbanymi paznokciami? Jeśli tak, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! Otóż specjalnie z myślą o osobach takich jak Ty stworzyliśmy ten krótki, aczkolwiek wartościowy poradnik, z którego dowiesz się jakie produkty jest najlepiej stosować w przypadku manicure hybrydowego. Twoje zainteresowanie wzrosło? Jeśli tak, zapraszamy do dalszej lektury. 

Manicure hybrydowy 

Nie od dziś wiadomo, że tak zwane hybrydy na paznokciach cieszą się ogromną popularnością. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że hybrydy w porównaniu do klasycznych lakierów, charakteryzują się niezwykłą trwałością. W przypadku manicure wykonanego klasycznymi lakierami możemy mówić o stylizacji, która przetrwa maksymalnie tydzień, natomiast jeżeli chodzi o hybrydę okres ten wydłuża się do nawet trzech tygodni!! Jak widać stosowanie manicure hybrydowego to nie tylko świetny wygląd, ale również wygoda, a nawet oszczędność! Jak to możliwe? Otóż kupując zwykły lakier do paznokci, musimy używać go znacznie częściej niż wcześniej wspomnianego lakieru hybrydowego https://kosmetyka24.com.pl/jak-sie-robi-paznokcie-hybrydowe/, częściej wykonywany manicure wiąże się z większym zużyciem produktu. Porównując ceny manicure klasycznego oraz hybrydowego, bardzo szybko można dojść do wniosku, że wbrew pozorom to ta druga opcja jest znacznie bardziej oszczędna. Pomijając jednak kwestie czysto finansowe, należy jasno zaznaczyć, że paznokcie pomalowane metodą hybrydową prezentują się po prostu znacznie lepiej. To wszystko za sprawą nasycenia kolorów oraz wierzchniej warstwy (czyli tak zwanego topu), która daje idealny połysk lub zimny mat. Efekt uzyskany za pomocą profesjonalnych lakierów hybrydowych jest niesamowicie efektowny, a to z kolei wpływa na fakt, że z roku na rok konsumenci coraz częściej porzucają lakiery klasyczne na rzecz tych znacznie bardziej trwałych. 

Jak wykonać manicure hybrydowy? 

Dla osoby, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z wykonywaniem manicure hybrydowego, to zadania może wydawać się trudne. Mimo to my chcemy pokazać Ci, że jest to mylna opinia i absolutnie nie należy bać się wykonywać tego typu zabiegów. Najważniejsza rzecz, o której należy pamiętać jest oczywiście sterylność. Wszystkie urządzenia takie jak pilniczki do paznokci, cążki do skórek czy inne tego typu narzędzia powinny być zdezynfekowane. W przypadku przedmiotów, które nie nadają się do dezynfekcji (np. drewniane patyczki lub gąbeczki do ombre) najlepiej będzie używać ich tylko raz. Tego typu działania mają na celu zapewnienie Ci bezpieczeństwa. Pamiętaj, że nieumiejętne wykonanie tego rodzaju manicure może skończyć się chorobami paznokcia takimi jak na przykład grzybica. 

Gdy podstawy mamy już za sobą czas przejść do tego jak powinno się wykonywać paznokcie hybrydowe. Przede wszystkim do wykonania tego typu manicure potrzebna będzie lampa UV. Lampa UV to nic innego jak urządzenie, do którego wkłada się rękę z pomalowanymi paznokciami w celu utrwalenia oraz utwardzenia lakieru. UWAGA: każda warstwa, którą kładziesz na paznokciach powinna zostać utworzona w lampie, w przeciwnym wypadku malowanie paznokci skończy się fiaskiem. Oprócz lampy, która jest absolutną podstawą niezbędne będą również lakiery hybrydowe, baza, top, oraz odtłuszczacz (czyli cleaner). Pierwszym krokiem w stronę pięknie wykonanych paznokci będzie spiłowanie wierzchniej warstwy paznokcia oraz usunięcie skórek. Dzięki temu lakiery będą lepiej przylegać do paznokcia, a to z kolei spowoduje, że będą one znacznie bardziej trwałe. Gdy płytka paznokcia będzie gotowa do pracy, należy położyć na nią bazę, a następnie utwardzić ją w lampie. Po tej czynności śmiało można zabrać się za malowanie paznokci wcześniej wybranym lakierem. Warto wiedzieć, że dla idealnego efektu należy położyć dwie warstwy lakieru. Po zakończonym malowaniu czas na top, który utrwali manicure oraz jednocześnie doda mu charakterystycznego połysku. Gdy wykonasz już wszystkie kroki, przetrzyj paznokcie cleanerem oraz posmaruj dłonie kremem bądź oliwką. 

Co nakładać pod lakier hybrydowy? 

Jak już wiesz z poprzednich części tego tekstu, pod lakier hybrydowy nakłada się bazę. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele tego typu produktów, dlatego warto jest wiedzieć, czym się różnią oraz która baza najlepiej się sprawdzi. Otóż wśród najbardziej popularnych produktów nakładanych pod lakiery hybrydowe znajdują się bazy witaminowe oraz proteinowe. Obydwa rodzaje sprawdzą się doskonale w przypadku łamliwych i delikatnych paznokci. Używanie bazy nie tylko sprawi, że lakier hybrydowy będzie się lepiej trzymał, ale również grubość płytki paznokcia się wzmocni oraz utwardzi, co pozwoli Ci wyhodować długie i mocne paznokcie, które do tej pory były dla Ciebie jedynie złudnym marzeniem. Bazy pod lakiery hybrydowe można używać także samodzielnie bez lakierów na wierzchu. Kolor bazy zależy tylko od Ciebie, ponieważ wybór jest wprost ogromny (od tradycyjnej bezbarwnej bazy Po delikatne odcienie nude, a nawet intensywne róże).