Technologie

Systemy bezpieczeństwa budynków

Systemy bezpieczeństwa budynków – bezpieczeństwo jest jednym z głównych zmartwień właścicieli budynków komercyjnych. Wandalizm, kradzieże i niepożądane wtargnięcia mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa najemców. Niezależnie od tego, czy posiadasz jednopiętrowy budynek biurowy, wieżowiec mieszkalny, czy wielobudynkowy obiekt przemysłowy, masz obowiązek chronić swój teren i najemców przed szkodami. Zatrudnianie ochroniarzy jest skuteczne, ale może być bardzo kosztowne. Na szczęście cyfrowa technologia budowlana oferuje kilka sposobów na poprawę bezpieczeństwa budynku bez nadwyrężania budżetu.

Wykorzystaj telewizję przemysłową do monitorowania obiektów

System telewizji przemysłowej (CCTV) jest jednym z najbardziej skutecznych i ekonomicznych sposobów na poprawę bezpieczeństwa budynku. System nadzoru CCTV, który łączy w sobie kilka rodzajów kamer CCTV z rejestratorem, umożliwi Ci monitorowanie budynku bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z zatrudnianiem fizycznych strażników. Jeden strażnik może monitorować kamery w całym obiekcie, można też wynająć usługę monitoringu. Zainstaluj system kontroli dostępu do windy. Windy stanowią jeden z głównych obszarów narażonych na ataki w wielopiętrowych budynkach komercyjnych. Zainstalowanie systemu kontroli dostępu do windy, który wykorzystuje karty i czytniki do kontrolowania, poprawi bezpieczeństwo na kilka sposobów. Jeśli na niektórych piętrach znajdują się różni najemcy lub różne działy, kontrola dostępu do windy pozwala na zabezpieczenie dostępu tylko dla tych, którzy należą do danego piętra. W budynkach z garażami, dostęp do windy zapewnia dodatkowy poziom bezpieczeństwa poprzez zapewnienie, że tylko upoważniony personel może dostać się do budynku z garażu. Dostęp do windy może być również dostosowany do pory dnia. Na przykład, można ustawić system tak, aby ograniczał dostęp zgodnie z ustalonym harmonogramem, dzięki czemu osoby postronne mogą dostać się na piętra, na których znajdują się biura handlowe w godzinach pracy, ale tylko upoważniony personel (np. serwis sprzątający) może wejść tam w nocy.

Zobacz również:

Użyj kontroli dostępu, aby zapobiec nieautoryzowanemu wtargnięciu

Kontrola dostępu może znacząco poprawić bezpieczeństwo budynku poprzez ograniczenie dostępu do niektórych pomieszczeń, pięter, a nawet całego budynku, tak aby tylko upoważniony personel mógł wejść. Zainstalowanie w holu czytnika kart, skanera RFID lub skanera biometrycznego może stanowić pierwszą linię obrony budynku, zapobiegając przedostawaniu się do holu osób nieupoważnionych. Jeśli masz więcej niż jednego najemcę, kontrola dostępu może chronić pomieszczenia każdej firmy przed niepożądanym wtargnięciem konkurencyjnych firm. Technologia ta może być również wykorzystywana do ograniczania dostępu do wrażliwych obszarów w celu ochrony krytycznych obszarów, takich jak centra kontroli danych, przed fizycznymi włamaniami. W każdej chwili możesz uniemożliwić danej osobie dostęp, aby chronić swoich najemców przed rozzłoszczonymi byłymi pracownikami. Garaże są czasami pomijane jako obszary ryzyka związanego z bezpieczeństwem. Upewnij się, że w garażu znajduje się kamera z tablicą rejestracyjną, która monitoruje wjazdy i wyjazdy. Zainstalowanie monitorowanych kamer CCTV, które mają wyraźny widok na każdy zakręt, to ważny krok w kierunku zapewnienia pracownikom bezpiecznego dostępu do środków transportu. Połącz technologię CCTV z kontrolą dostępu do windy, aby zapobiec niepożądanym włamaniom.

Zainstaluj kompleksowy system ochrony budynku

Systemy bezpieczeństwa budynków
Systemy bezpieczeństwa budynków

Najlepszym sposobem na poprawę bezpieczeństwa najemców i obiektów jest kompleksowy system ochrony budynku. Systemy te łączą w sobie kamery CCTV, rozwiązania zapisu CCTV, czujniki ruchu, oświetlenie, kontrolę dostępu do windy, kontrolę dostępu i monitoring, aby zapewnić bezpieczeństwo najemców i obiektów. Zaletą stosowania komponentów bezprzewodowych jest prostota obsługi i instalacji, ale to nie wszystko. Używając komponentów i aplikacji bezprzewodowych masz możliwość umieszczenia elementów systemu alarmowego praktycznie wszędzie, gdzie tylko chcesz. Drzwi i okna są dość proste w zastosowaniu, ale co z czujnikami ruchu, czujnikami zbicia szyby, ochroną przeciwpożarową lub kamerami? Używając komponentów bezprzewodowych, masz o wiele więcej możliwości wyboru i opcji ich wykorzystania i pokrycia Twojego domu. Próba przeniesienia przewodowego komponentu systemu alarmowego jest dość trudna, a jeśli zdecydujesz się przenieść jeden z komponentów, musisz również naprawić dziurę w ścianie, która pozostała po miejscu, w którym komponent był wcześniej zamontowany. Łatwość użycia i zastosowania jest główną zaletą komponentów bezprzewodowych. Większość firm alarmowych i majsterkowiczów poleca systemy bezprzewodowe do niemal każdego zastosowania. Instalacja bezprzewodowa jest szybka i łatwa. Profesjonalne firmy alarmowe instalują komponenty bezprzewodowe każdego dnia tygodnia. Zazwyczaj technik może samodzielnie zainstalować i zaprogramować cały system w czasie krótszym niż pół dnia. Systemy bezpieczeństwa powinny być niezawodne.