Budownictwo Technologie

Gdzie się stosuje bariery mikrofalowe?

Gdzie się stosuje bariery mikrofalowe? Bariery mikrofalowe to rodzaj systemu ochrony perymetrycznej. Opiera się on na tworzeniu specjalnej wiązki elektromagnetycznej z wykorzystaniem mikrofali o wysokich częstotliwościach. Są one przesyłane między nadajnikiem i odbiornikiem. Dzięki barierze mikrofalowej powstaje strefa ochrony dla danego miejsca, która dla potencjalnych intruzów jest całkowicie niewidoczna.

W momencie, gdy niezapowiedziany gość zbliży się do bariery, odczuje to bardzo mocno. W dzisiejszym artykule bardzo dokładnie wyjaśniamy czym są oraz gdzie stosuje się bariery mikrofalowe. Zapraszamy do lektury.

Bariery mikrofalowe, czyli nowoczesny system zabezpieczeń, w który warto zainwestować 

W tej chwili producenci systemów zabezpieczeń nieustannie wprowadzają na rynek jakieś nowe technologie, które mają wzbudzić jak największe zaufanie wśród konsumentów. Obecnie wymagania klientów są bardzo wysokie, dlatego nie ma się co dziwić, że producenci robią wszystko, by je spełnić. Na rynku możemy wyróżnić kilka najpopularniejszych systemów zabezpieczeń. Według ekspertów w ścisłej czołówce pod względem jakości ochrony i bezpieczeństwa są bariery mikrofalowe dedykowane do ochrony zewnętrznej.

To, co wyróżnia bariery mikrofalowe, to fakt, iż w niezwykle krótkim czasie potrafią one wykryć wszelkich intruzów. Dodatkowo, taki system zabezpieczeń jest dla niezapowiedzianych gości całkowicie niewidoczny. Nie ma się zatem co dziwić, że bariery mikrofalowe są tak chętnie wybierane do ochrony zewnętrznej. Instaluje się je nie tylko na prywatnych posesjach, ale również w fabrykach, sporych obiektach przemysłowych oraz na terenie małych firm. Trzeba przyznać, że bariery mikrofalowe podbijają polski rynek i wszystko wskazuje na to, że ich hegemonia będzie się powiększać. 

Polecamy również:

Jak działa system ochrony oparty na barierze mikrofalowej? 

Gdzie się stosuje bariery mikrofalowe?
Gdzie się stosuje bariery mikrofalowe?

Jak dokładnie działa system ochrony oparty na barierach mikrofalowych? Jest to wyjątkowo proste. Chodzi tutaj o tworzenie się wiązki elektromagnetycznej przy użyciu mikrofali o wysokiej częstotliwości. Są one przesyłane z nadajnika do odbiornika. Dzięki temu zjawiska dochodzi do utworzenia strefy ochrony o bardzo wysokim poziomie czułości, która dodatkowo jest dla człowieka całkowicie niewidoczna.

Co się dzieje, gdy odbiornik uzyska sygnał o innych właściwościach od tego, który był nadany przez nadajnik? W pierwszej kolejności jest on poddawany starannej analizie. Jeżeli okaże się, że sygnał nie wynika z działań zwierząt, roślin lub pogody, wtedy dochodzi do uruchomienia alarmu. Alarm może zostać przekazany poprzez drogę cyfrową lub analogową. W jaki sposób odróżniana jest próba wtargnięcia przez intruza na daną posesję od działalności zwierząt czy pogody? Wszystko to za sprawą wykorzystania niezwykle nowoczesnych, zaawansowanych algorytmów służących do przetwarzania sygnałów, w które są wyposażone bariery mikrofalowe do ochrony zewnętrznej. Ten system ochrony wyróżnia bardzo duża odporność na wszelkie próby manipulacji, które mogłyby zostać dokonane z zewnątrz. 

Gdzie można zastosować bariery mikrofalowe? 

Okazuje się, że bariery mikrofalowe można wykorzystywać na bardzo wiele różnych sposobów. Producenci oferują obecnie bardzo zróżnicowane wersje tego typu systemów, różniące się zasięgiem jak i stopniem zaawansowania. Niektóre modele mogą mieć zasięg wynoszący nawet kilkaset metrów. Te o mniejszym zasięgu instaluje się w szczególności na niewielkich, prywatnych posesjach, bramach, ścianach oraz tarasach. W takim przypadku mogą one być wykorzystywane do wykrywania intruzów, którzy chcieliby dostać się do naszego domu przez okno.
Bariery mikrofalowe o bardzo wysokim stopniu zaawansowania są przeznaczone do stosowania w elektrowniach, dużych zakładach przemysłowych, zakładach karnych, na lotniskach, w rafineriach oraz wszelkiego rodzaju innych miejscach o charakterze użyteczności publicznej. Z barier mikrofalowych niezwykle chętnie korzysta również wojsko, galerie handlowe oraz fabryki. Ponadto bariery mikrofalowe mogą bardzo dobrze chronić rusztowania, tunele oraz korytarze. Tak naprawdę bez względu na to, gdzie zastosujemy bariery mikrofalowe, zapewnią nam one ochronę i bezpieczeństwo na możliwie najwyższym poziomie. 

Bariery mikrofalowe na prywatnej posesji 

Bariery mikrofalowe sprawdzą się doskonale na prywatnej posesji. W takich miejscach eksperci polecają wykorzystanie systemów o mniejszym stopniu zaawansowania. Z powodzeniem mogą one służyć do ochraniania mieszkań, tarasów, balkonów, willi, bram, ścian, dachów. Słowem, wszystkich miejsc, przez które mogliby dostać się do naszego domu nieproszeni goście. 

Bariery mikrofalowe w instytucjach publicznych 

Z powodu wysokiego poziomu ochrony, bariery mikrofalowe mogą być również stosowane we wszelkiego rodzaju instytucjach publicznych oraz prywatnych. Można je zauważyć w centrach handlowych, urzędach, elektrowniach, lotniskach, obiektach wojskowych, fabrykach oraz w wielu, wielu innych miejscach. Jak widać, wykorzystanie barier mikrofalowych gwarantuje bezpieczeństwo na najwyższym poziomie bez względu na to, czy chodzi o ochronę domu czy wojska.