Wnętrza

Ile kosztuje łóżko piętrowe

Łóżko to mebel, który powinien być wybrany z należytą starannością. W końcu to miejsce, gdzie będziemy udawać się na spoczynek po całym dniu wypełniania obowiązków. Dzięki mocnej konstrukcji, które mają produkty dostępne w sklepach meblarskich, zazwyczaj ciężko jest trafić na “bubel”, który od razu zostanie zniszczony lub rozchwiany częstym użytkowaniem. Łóżko piętrowe to jeden z tych mebli, które warto zakupić, gdyż pozwala nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale jest także niesamowitą przygodą dla młodszych dzieci i młodzieży. Ile zatem powinno kosztować łóżko dobrej jakości?

Drewniane czy metalowe – jaki materiał wybrać by łóżko służyło przez dłuższy czas?

Łóżko piętrowe metalowe to z całą pewnością bardzo dobry wybór pod względem trwałości. Metalowy stelaż, który służy za główną konstrukcję mebla, jest właściwie niezniszczalny. Nawe dzikie szaleństwa związane z zabawą najmłodszych i nieco starszych dzieci nie powinny tutaj zaszkodzić. Czasy, gdy łóżka piętrowe były koniecznością ze względu na ograniczony metraż odeszły już dawno do lamusa. Jeśli posiadamy dwójkę dzieci to możemy zdecydować się na dwa osobne łóżka piętrowe, pod którymi będą umieszczone biurka. Metalowa lub drewniana płyta biurkowa zazwyczaj może być zamocowana na specjalnym stelażu, co daje więcej pewności, iż mebel jest stabilny i nic się tu nie stanie.

Łóżko piętrowe drewniane najczęściej spotyka się w wersji podwójnej. Wersja drewniana tego mebla bardzo często przewiduje możliwość zamontowania szuflad pod dolnym łóżkiem. Niektóre z propozycji produktowych są tak świetnie zaaranżowane, że nie tylko są podwójną wersją standardowego łóżka, ale też właśnie mają dodatkowe akcesoria użytkowe, które mogą być z powodzeniem wykorzystane nie tylko w dziecięcych pokojach. Podczas wybierania łóżka należy oczywiście patrzeć również na jego stabilność i jakość nawierceń, w które będą mocowane śruby mocujące. Dzięki temu unikniemy sytuacji z ewentualnym uszkodzeniem podczas użytkowania.

Dlaczego łóżko piętrowe jest dobrym rozwiązaniem nie tylko w dziecięcym pokoju?

Łóżka piętrowe to nie tylko zaoszczędzenie na miejscu użytkowym w danym pokoju. To również możliwość zmieszczenia większej ilości ludzi w jednym pomieszczeniu noclegowym. Zatem pokój dziecięcy czy młodzieżowy nie jest jedynym miejscem, gdzie może być ustawione takie łóżko. Hotele pracownicze, hostele czy kwatery, które dysponują wieloosobowymi pokojami również są odbiorcami takich produktów. Zwiększa się tu przede wszystkim ilość miejsc noclegowych, które może zaoferować obiekt, a także zwiększa się przepustowość pod względem ilości obsługiwanych osób.

Łóżko w pokojach noclegowych powinno być dobrej jakości, gdyż codziennie lub raz na jakiś czas będzie znosiło obciążenie o różnej wadze. Dlatego ważnym jest by do takich obiektów wybrać produkt stabilny oraz wysokiej jakości pod względem wykonawczym. Dzięki temu unikniemy, jako pracownicy lub właściciele takiego obiektu, awantur ze strony potencjalnych gości o jakość oferowanych usług. Ponadto trzeba również spojrzeć jaki docelowy target będzie obsługiwany przez obiekt i pod tym kątem dobrać łóżka piętrowe drewniane lub metalowe, które będą przez dłuższy czas służyć w obiekcie.

Ile powinno kosztować łóżko piętrowe dobrej jakości?

Łóżko piętrowe, niezależnie z jakiego materiału zostało wykonane, powinno być kupione w odpowiedniej cenie. Ani za tanie, ani za drogie. Przede wszystkim należy spojrzeć na zasobność naszego portfela. Dzięki temu wyznaczony budżet nie będzie aż tak bardzo odczuwalny pod względem innych wydatków, które zaplanowaliśmy. Dzięki licznym ofertom oraz bogatemu asortymentowi każdy, nawet najbardziej wymagająca osoba, zdoła wybrać łóżko piętrowe, które zaspokoi najważniejsze wymagania. Nawet takie sklepy jak sieciówki meblarskie mają w swojej ofercie łóżka, których ceny zaczynają się już od 350-550 zł. Są to średniej jakości modele, które mimo niskiej ceny są dość wygodne. Dlatego ważnym jest osobisty research w sklepach stacjonarnych by zapoznać się ze standardami produkcyjnymi. Jednak, jeśli mamy bardziej zasobny portfel możemy rozejrzeć się za modelami, które można kupić w przedziale cenowym, który zaczyna się na 800 zł, a kończy na kilku tysiącach polskich złotych.

Łóżko piętrowe to produkt, który obecnie przeżywa swój renesans. Dzięki cechom, które wpływają na zwiększenie powierzchni użytkowej pokoju, w którym zostało ustawione, produkt ten staje się wypoczynkową wyspą. Dzieci młodsze oraz nastolatki będą zachwyceni możliwością spania “na górze”, a także faktem, iż np. biurko lub strefa zabaw znajduje się pod ich łóżkiem. Dodatkowo obecne trendy oraz formy łóżek piętrowych świetnie sprawdzają się w modnie urządzonych wnętrzach. Na rynku można dostać proste łóżka piętrowe, ale też takie, które są zaprojektowane w sposób, który podnosi ich atrakcyjność jako mebla i elementu uzupełniającego aranżację pokoju. Wybór odpowiedniego produktu, który będzie użytkowany parę lub paręnaście lat to decyzja, którą powinno się odpowiednio przemyśleć. Dzięki temu unikniemy ewentualnych reklamacji lub zwrotów, które tylko wydłużą proces wyboru odpowiedniego łóżka.