Moda

Jak rozpoznać oryginalny żakiet Armani?

Wielu ludzi pragnie nosić markowe ubrania, albowiem jest to coś, co poniekąd wyznacza status społeczny i pozwala określić status finansowy danej osoby. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na tego typu zakupy. Przeszkodą są tu głównie dość wysokie ceny luksusowej odzieży. Nieuczciwi sprzedawcy, którzy dostrzegli ten problem, zaczęli coraz częściej pojawiać się na rynku, oferując kopie drogich marek w dużo niższych cenach. Jak rozpoznać oryginalny żakiet Armaniego i ustrzec się od niechcianego zakupu podrabianych produktów? Odpowiedzi na te pytania poznasz czytając poniższy artykuł.

Dlaczego na rynku pojawiają się podrabiane ubrania?

Bardzo drogie i markowe ciuchy są nie tylko wyjątkowe i dobre jakościowe, ale także wyznaczają pewien status społeczny. Najczęściej możemy je zobaczyć noszone przez celebrytów, aktorów, muzyków lub modeli. Nie od dziś wiadomo, że ludzie starają się podążać za swoimi idolami – szczególnie w kwestii wizerunku, dlatego szukają podobnych ubrań, które będą dostępne w zasięgu ich budżetu. Prestiżowe marki są także poniekąd symbolem osiągniętego sukcesu finansowego i odzwierciedleniem statusu społecznego. Markowa odzież często kojarzona jest z ludźmi, którzy osiągnęli sukces i posiadają na swoim koncie dużo pieniędzy. Nie dziwi zatem fakt, że większość ludzi chciałoby nie tylko podążać za trendami, ale także sprawiać wrażenie osób posiadających pieniądze – pomimo, że nie mają ich aż tak dużo. Problem ten szybko wychwycili ludzie szukający łatwego zarobku i zaczęli zajmować się produkcją podrabianej odzieży. Ludzie, którzy nie mogli pozwolić sobie na zakupy w sklepach z ekskluzywną odzieżą, a bardzo chcieli pochwalić się ubraniem np. od Armaniego, zaczęli korzystać z takich usług i tak zaczęła rozwijać się szara strefa. Co zrobić, aby przypadkowo nie stać się posiadaczem takiej podróbki? Podpowiadamy czemu trzeba przyjrzeć się najbardziej.

Zobacz również:

Jakie detale mają znaczenie?

Poniżej przedstawione zostało kilka kroków, które mogą być pomocne przy weryfikacji oryginalności żakietu Armani.

  • Jak rozpoznać oryginalny żakiet Armani?

    Sprawdzenie metek – na głównej metce powinien znajdować się równy i wyraźny napis, natomiast na dwóch mniejszych metkach znaleźć powinniśmy informacje o kraju pochodzenia i rozmiarze produktu. Jeżeli chodzi natomiast o sam rozmiar metki – nie zawsze jest on taki sam.

  • Metka papierowa – która stanowi jednocześnie książeczkę zawierającą certyfikat. Powinien widnieć na niej srebrny napis „AJ | Armani Jeans”. Ponadto na zewnętrznej stronie powinna znajdować się naklejka z oznaczeniem produktu.
  • Certyfikat – czyli element potwierdzający autentyczność. Składają się na niego: wspomniana powyżej książeczka oraz beżowa okładka. Faktura okładki ma odróżniającą się strukturę, a na jej wierzchniej stronie powinniśmy dostrzec napis “Certificato di autenticita”. Napis jest bardzo istotnym elementem, gdyż podrabiane ubrania często zawierają literówki, które wynikają z nieznajomości języka przez osobę zajmującą się ich wykonaniem. Istotnym elementem jest także to, że napis musi być wypukły.
  • Materiałowa metka – ma ona zawszę formę żółtego prostokąta z ciemnym obramowaniem. Kolor obramowania może być różny, w zależności od kolekcji, w starszych ubraniach będzie on granatowy, natomiast w nowszych czarny. Na metce powinien znajdować się wyraźny i starannie wykonany orzeł – stanowiący logo Armaniego. W przypadku podrabianych produktów bardzo często zdarza się, że logo jest przekrzywione lub przedstawia zupełnie inny obrazek – nie związany z marką. 
  • Kody produktów – kod produktu wpisany na metce papierowej powinien być zgodny z kodem umieszczonym na przyszytej metce materiałowej.

Gdzie szczególnie zachować ostrożność?

Miej się na baczności zwłaszcza wtedy, kiedy decydujesz się na zakup produktu z niekoniecznie sprawdzonego źródła. Gdy zakupiony towar do Ciebie dotrze to warto się mu bliżej przyjrzeć. Szczególną uwagę należy zwrócić na: metki, wszywki i zawieszki, opakowanie oraz jakość wykonania np. wystające nitki, nierówny szew czy też słabej jakości materiał. Robiąc zakupy na portalach Internetowych trzeba być niezwykle ostrożnym, aby nie paść ofiarą internetowego oszusta. Uważać trzeba szczególnie wtedy, gdy mamy zamiar dokonać zakupu ubrania na licytacji prowadzonej przez osobę prywatną, która nie ma żadnego powiązania z producentem markowej odzieży. Ceny podrobionych ubrań są zawsze dużo niższe niż ceny oryginalnych produktów. Najczęstszą metodą, na którą nabierają się klienci, jest argument, że ubranie stanowiło nieudany prezent. Niestety, sprzedaż nawet nieudanego upominku za dużo niższą cenę nie byłaby opłacalna, dlatego trzeba mieć się na baczności i nie dobrze przyjrzeć się takim ofertom. Jeżeli produkt posiada wszystkie wcześniej wspomniane braki, lub ich część, to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że został on podrobiony. W tym miejscu należy jednak również zaznaczyć, że nie wszystkie wadliwe wyroby muszą być produktami podrabianymi. Czasem na rynek mogą trafić produkty posiadające drobne defekty fabryczne – wówczas ich cena będzie sporo niższa.