Motoryzacja

Jakie opony letnie?

Jakie opony letnie? Zmiana opon to czynność, którą zdecydowana większość z nas wykonuje bardzo niechętnie. Nie ma się temu co dziwić, bo jest to dość czasochłonne i męczące zajęcie. Z tego też względu, wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług fachowca. Nie musimy zmieniać opon samodzielnie, ale warto byłoby je chociaż zakupić.

Jakimi kryteriami warto jednak kierować się przy wyborze opon letnich? Okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Dobrze byłoby więc starannie przemyśleć wszelkie kwestie związane z doborem opon, bo wówczas nie będziemy żałować dokonanego przez nas zakupu.

Najważniejsze informacje o oponach letnich

Jak już zaznaczono na wstępie, zmiana opon na letnie to dla zdecydowanej większości kierowców przykra konieczność. Niemniej jednak, o zmianie opon nie warto zapominać. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że letnie opony stanowią doskonałe rozwiązanie na ciepłe dnie. W przeciwieństwie do opon zimowych, zdecydowanie lepiej reagują na wysokie temperatury powietrza oraz rzecz jasna na mokrą od deszczu nawierzchnię. Jadąc na oponach zimowych w letni deszczowy dzień, moglibyśmy wpaść w niebezpieczny w skutkach pościg. Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jakie opony letnie wybrać, to bardzo dobrze o nas świadczy. Zastanowienie się to pierwszy krok do podjęcia decyzji. Doskonałym rozwiązaniem będzie określenie odpowiedniego rozmiaru opon. Należy więc sprawdzić, jakiego rozmiaru opon wymaga nasze auto. Jeżeli nie wiemy, w jaki sposób należy to zrobić, możemy poprosić o pomoc kogoś bardziej doświadczonego w tej kwestii od nas. Ze zmianą opon, co do zasady lepiej radzą sobie mężczyźni. Doskonale byłoby również zastanowić się nad tym, jakiej klasy model wybrać. Okazuje się bowiem, że na rynku dostępne są różne klasy opon.

Jaka klasa opon?

Jakie opony letnie?
Jakie opony letnie?

Jak już wspomniano wyżej, na rynku dostępne są różne klasy opon. Wybór jednej, określonej klasy może wydawać się z pozoru dość trudnym zadaniem. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się opony klasy ekonomicznej. Powstają one przy wykorzystaniu dawnych technologii. Dawnych, nie znaczy w żadnym wypadku gorszych. Są one bowiem wyjątkowo sprawdzone. Opony klasy ekonomicznej są polecane do jazdy w warunkach miejskich. Nie sposób nie zauważyć, że zakup opon tej klasy jest dosyć trafionym rozwiązaniem dla osób poszukujących oszczędności. Oponom klasy ekonomicznej nie sposób odmówić bowiem korzystnej ceny. Nie warto jednak kupować najtańszych opon za wszelką cenę. Cena zawsze musi iść w parze z jakością, jeżeli chcemy być zadowoleni z dokonanego przez nas zakupu. Istnieją również opony klasy średniej. Ich cena jest już nieco wyższa od ceny opon klasy ekonomicznej. Nie ma się temu co dziwić, bo uchodzą one za opony zdecydowanie wyższej jakości. Jeżeli więc mamy nieco wyższe oczekiwania od opon letnich, warto właśnie na tę klasę się zdecydować. Są idealne zarówno do jazdy w warunkach miejskich, jak i na nieco dłuższych trasach. Do wyboru mamy jeszcze trzecią klasę opon. Jest to klasa premium. Trzeba przyznać, że opony klasy premium są najdroższymi. Jeżeli kupujemy letnie opony klasy premium, musimy być więc przygotowani na dość duży koszt. Niemniej jednak, opony letnie premium warto byłoby się zdecydować w niektórych przypadkach. Opony te warto kupić, jeśli mamy auto z silnikiem o dużej mocy. Jeżeli bardzo dużo podróżujemy, opony klasy premium także będą dla nas idealnym rozwiązaniem. Zanim zdecydujemy się na opony letnie jakiejś klasy, dobrze jest również poczytać opinie na ich temat. Wówczas zdecydowanie prościej będzie nam dokonać ostatecznego wyboru.

Zobacz koniecznie:

Co jeszcze należy wiedzieć wybierając opony letnie?

Wybór klasy opon letnich oraz wybór odpowiedniego rozmiaru to nie wszystko. Należy także bardzo starannie zastanowić się nad tym, jaki typ bieżnika chcemy zakupić. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się tak zwane opony symetryczne. Idealnie nadadzą się one do spokojnej jazdy miejskiej oraz do jazdy na niezbyt dużych odległościach. Opony asymetryczne także stanowią ciekawe rozwiązanie. Niektórzy są wyjątkowo sceptyczni, jeżeli chodzi o kupno opon letnich z bieżnikiem asymetrycznym. Miłośnicy innowacyjnych rozwiązań bardzo często i bardzo chętnie decydują się na takowe rozwiązanie. Opony z bieżnikiem asymetrycznym można bez wątpienia określić mianem oszczędnych. Warto także wspomnieć o letnich oponach kierunkowych. Opony z bieżnikiem kierunkowym także są dość często wybierane. Idealne sprawdzą się w przypadku samochodów o charakterze sportowym. Przy wyborze opon letnich należałoby również zwrócić uwagę na ich cenę. Nie sposób nie zauważyć, że cena opon musi iść w parze z jakością. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że letnie opony muszą nam zapewniać bezpieczeństwo. Najlepszym z możliwych rozwiązań wydaje się więc przejrzenie poszczególnych ofert opon letnich. Nie musimy oczywiście decydować się na opony letnie. Możemy zdecydować się na opony używane. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie korzystniejsze dla osób, którym zależy na oszczędnościach. Warto byłoby również zadbać o odpowiednie założenie opon, bo w przeciwnym razie nie spełnią należycie swej roli.

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl